Bazén


Největší investiční projekt v novodobé historii Radotína, krytý bazén za více než 100 milionů korun, je od 2.9.2019 v provozu. Nový radotínský krytý bazén vznikl přístavbou k budově zázemí biotopu , který byl postaven v roce 2014. Vznikl tak plavecký a relaxační areál, místo původně zanedbaného místa po staré čističce odpadních vod.  

Bazén tvoří čtyři 25metrové dráhy určené k plavání, na jejich začátku jsou startovní bloky pod kterými je hloubka 1,6metru. Směrem k druhému konci stoupá nerezové dno na 1,3 metru. Vedle drah určených k plavání je stejně dlouhá relaxační zóna zahrnující dva velké chrliče, ponořená lavice s tryskami vyrábějící bublinky, nechybí ani spodní proudy a válec s divokou vodou. V celé relaxační části je hloubka 1,3 metru. Voda v hlavním bazénu má 28 stupňů Celsia.

Zajímavým zpestřením je vnitřní barevné osvětlení drah spojené s barevným osvětlením stěn. V bohatě prosklené bazénové hale je brouzdaliště pro děti s malou skluzavkou a herními prvky s vodou vyhřátou na 32 stupňů Celsia. O kousek vedle stojí vířivka pro 15 lidí nabízející příjemnou lázeň s teplotou 36 stupňů. Z bazénové haly jsou dveře do parní kabiny, kde se příznivci horkého a vlhkého vzduchu mohou těšit na 45 až 50 stupňů Celsia.

Návštěvní řád: